Vůbec nestárneš!

Zkoušíš to bez námahy, záře politá sluncem.
Trvanlivý produkt odolávající testu času.
Jsi to, co jíš, víš.

Vydrží od noci do rána, do zítra, do 2020.

Práce Báry a Kristíny podkopávají komerční aspekty našeho každodenního života: Jednotlivé objekty, jídlo, goodies. Konfrontují pojmy jako Raw, Farm a bio se skrytou koloniální politikou za těmito komerčními strategiemi. Současně se jejich zájem zaostřuje na xeno-život objektu z pozice blízké objektově orientované ontologii, se zaměřením na výpověď jednotlivých umělých / přírodních objektů, přeložené do “lidského” narativu.

Goodie Goodie Goodie Bags začíná 10. ledna na IDEALu od 18:00. Zveme!

Kristín Helga Ríkharðsdóttir pracuje s mixem videa, instalace, performance, fotografie a zvuku. Zkoumá své blízké okolí a pracuje se společností jako insider, plnohodnotný účastník a hráč. V roce 2016 dokončila bakalářský program na Iceland University of the Arts v Reykjavíku. Mezi jejími předchozími výstavami je Pressure of the Depth v Living Art Museum (2018), After Sun v at7 v Amsterdamu (2018), RAFLOST: Electronic Arts Festival (2018). Kristíniny filmy byly představeny na mezinárodních filmových festivalech, získaly ocenění “Best Experimental Short na Oaxaca FilmFest 2017 a na West Virginia Mountaineer Festival 2017.

https://www.kristinhelga.com/

Bára Bjarnadóttir je multidisciplinární umělkyně, jejíž práce osciluje mezi instalací a performance. Její práce vychází z dlouhého procesu výzkumu, pokusů a omylů. Bára získala bakalářský titul výtvarných umění na Iceland University of the Arts v roce 2017. Její nedávné projekty zahrnují “There’s Plenty of Time in 24/7″ v Harbinger Gallery Reykjavík, But We Have So Much in Common” performance v Laugardalur Laundromat s Vala Sigþrúðar Jónsdóttir a “We’ve All Been There” výstava spolu se Sophie Bates v At7, Amsterdam.

http://barabjarnadottir.com/

Kolaborace Kristíny a Báry začala v roce 2017, během vánočních trhů. Při hledání způsobu, jak překládat své umění na přátelský trhový stánkový materiál, přišli s myšlenkou Foodless Foodmarket: nenápadný stánek obsahující nejedlé umění na prodej. Spolu s ním se objevila i myšlenka Radio Sandwich: Site-specific média čistě pro zvukové práce výtvarných umělců. Ve světle hravého a kolaborativního ducha Foodless Foodmarketu byly práce pro EP.1 zaměřeny na výživu a vytvořeny zúčastněnými umělci na trhu. Foodless Foodmarket a Radio Sandwich EP.1 se uskutečnily na Vánočním pudinku v Living Art Museum v Reykjavíku 21. prosince.

Odkaz na Radio Sandwich EP.1 najdete zde: https://soundcloud.com/user-564688645/episode-1

Přesně o rok později přichází Radio Sandwich s druhou epizodou se zcela novými materialistickými konotacemi: Goodie Goodie Bags. Ep.2 se zúčastní Polská skupina DUOKS (Marek Mardosewicz / Łukasz Markiewicz), která se zaměřuje na video performance a konceptuální hudbu.

Artist Talks s Bárou a Kristín proběhne v IDEALu v sobotu 12.1.2019 od 18:00.