Hudební a divadelní festival HABROVKA je unikátním kulturním projektem nejen na Praze 4, ale i na území našeho hlavního města vůbec.

Festival HABROVKA spojuje nejrůznější žánry a kulturní proudy, profesionální tvorbu s tvorbou amatérskou. Vedle kvalitního kulturního zážitku festival nabízí také prostor k setkání a aktivní kooperaci mezi umělci a veřejností i mezi umělci navzájem.

Festival se koná v areálu při kostele sv. Františka z Assisi na Praze 4 v Krči (zahrada a sál), jen pár kroků od rušného okolí stanice metra Budějovická. Během dvou festivalových dní se na třech venkovních a jedné vnitřní scéně představí řada hudebních těles a divadelních souborů. Nedílnou součástí programu jsou představení pro děti a workshop.

Festival HABROVKA nabízí alternativu k tzv. mainstreamovým kulturním proudům. Žánrově je hudební produkce festivalu velice pestrá. Představuje jazzové klasiky, blues, ethno ale také folklór či underground. Produkci divadelní tvoří představení loutková, hraná i improvizační. Festival nemá za cíl stát se masovou akcí, je nutné udržet si svou kultivovanou a komorní atmosféru. Má i nadále dávat prostor kvalitním a zajímavým umělcům, kteří často stojí mimo širší povědomí veřejnosti a zájem komerční sféry. Již tradičně Festival HABROVKA domácímu publiku představuje také zajímavé zahraniční kapely.

Cíle festivalu HABROVKA jsou:

Oživit kulturní dění na Praze 4 a založit kulturní tradici v této městské oblasti.
Prezentovat kulturu, která se vymyká tzv. mainstreamu, dát prostor okrajovým a alternativním proudům a prezentovat umění napříč generacemi.
Zprostředkovat setkání více kulturních a žánrových proudů, se zaměřením na romskou kulturu.
Otevřít festival dětem (představení pro děti, výtvarné dílny).
Výši vstupného a ceny občerstvení udržet na co nejnižší úrovni, aby byl festival dostupný skutečně všem zájemcům.
Dát umělecké produkci adekvátní prostor – vystoupení nejsou pro účely festivalu zkracována a navzájem se neruší.