HuJo -Hunter Husar a Josh Johannpeter spolu začínali v dnes už zaniklé kapele Mahjongg, chicagští muzikanti nyní experimentují pod hlavičkou HuJo. V jejich hudbě lze najít jak stopy analgového zvuku Cabaret Voltaire, tak vlivy chicagského houseu a juku.

Hunter a Josh jsou hluboce zakořeněni v chicagském undergroundu, DIY přístup je jim vlastní už z doby kapely Mahjongg – vlastně ani nikdy nefungovali jinak. Jsou známí tím, že experimentují i technicky – oba jsou programátoři a staví si vlastní počítače a syntezátory, které propojují do komplexních systémů s triggerovanými analogovými bicími, videoprojekcí, světly. I proto stíhají tak zvukově vrstevnatou hudbu hrát pouze ve dvou.

Návštěvníkům nabídnou nahlédnout do jejich “kuchyně”, poradí jak si postavit malý a levný počítač a kreativně přemýšlet při stavbě live setupu s využitím volně dostupných i vlastních analogových a digitálních nástrojů.

Místo:

PRAHA / Fórum pro architekturu a média
Husova 18, Brno

Vstup:

zdarma

————————–————————–————————–——

Akce je součástí showcase festivalu Itch My Ha Ha Ha a vzniká ve spolupráci se sdružením 4AM, z.s. v kulturním prostoru PRAHA/Fórum pro architekturu a média.

ITCH MY HA HA HA Showcase festival je společným projektem klubů Kabinet MÚZ a PRAHA/Fórum pro architekturu a média, které v Brně dlouhodobě rozvíjí a podporují nemainstreamovou hudební scénu – se zájmem o její interprety i fanoušky.
Projekt „Showcase festival – Itch My Ha Ha Ha“ je realizován v rámci programu CZ06 „Kulturní dědictví a současné umění“ financovaného zeměmi Evropského hospodářského prostoru (EHP) – Islandem, Lichtenštejnskem a Norskem.

www.imhhh.cz

 

https://www.facebook.com/events/150374995351026/