Object to Be Destroyed, Man Ray 1922

Součástí výstavního projektu je 7. mezinárodní fotografické sympozium, které se bude konat od 10. do 12. prosince v budově Sutnarky (tzv. Multilab). 

 

Jak výstava fotografií tak fotografické sympozium zkoumají pragmatické a koncepční periferie fotografie a její propojení s jinými obory. Fotografie jako integrované médium v grafice, ilustraci, reklamě, koláži, malbě, sochařství, instalaci, videu, představení, či jako kombinace oborů s vyústěním v klasickou fotografii, jasně opouštějící své původní druhořadé postavení, vytvořila vzrušující nový směr v umění. 

 

Na výstavě budou k vidění fotografie od těchto autorů: Irena Armutidisová (CZ), Christine Clinckx (BE), Hans Cogne (SE), Jiang Hongqing (CN), Michal Huba (SK), Thomas Kuijpers (NL), Brooklyn McTavish (USA), Doron Polak & Amir Cohen (IL), Ross Sawyers (USA)

 

7. mezinárodní sympozium a doprovodnou výstavu pořádají Vojtěch Aubrecht a Štěpán Grygar z ateliéru Užitá fotografie společně s kurátorem Janem Van Woenselem. Sympozium sdružuje skupinu mezinárodních umělců, aktivně přispívajících k debatě o integrované hodnotě fotografie v rámci jejich praxe.