Zveme na výstavu s názvem Casting, která představuje výběr ze současné umělecké tvorby Ivany Štenclové.

 

Od roku 2000, kdy jako studentka poprvé vstoupila na uměleckou scénu, jsou páteří tvorby Ivany Štenclové mezilidské, především pak rodinné vztahy. Zajímá se o vztah jedince, prostoru a času v různých fázích jeho vývoje. Zpočátku podrobovala analýze své vlastní dětství a nejbližší příbuzné, později se tématem jejích děl stalo také vlastní mateřství a dcera. 

 

Experimentuje s formou, technikami i průmyslovými materiály (kreslí tavnou pistolí i injekční stříkačkou, vrství obrazy z izolačních krytin, plete je z drátů, užívá malířského dekoračního válečku či razítek, pomocí laseru vypaluje motivy skrze plech). Kresebná linie je stále určujícím faktorem jejích obrazů. Uplatňuje se především v ornamentech, které však nemají zdaleka jen dekorativní funkci. Umocňují obsah obrazu a často jej i spoluvytvářejí.

  

Ivana Štenclová (*1980) studovala v letech 1999–2005 na pražské Akademii výtvarných umění v ateliéru kresby profesorky Jitky Svobodové a kresba také dodnes zůstala jejím klíčovým vyjadřovacím prostředkem. Je zastoupena v pražské Národní galerii i ve světových sbírkách, např. Nadace J. a M. Jelínek (Švýcarsko), Museum moderního umění A. Warhola (Slovensko), Wing Shya Collection (Hongkong). V současnosti žije a pracuje v Ostravě.

  

Událost pořádají Lázně Poděbrady, a. s. a Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady.