Open call k přihlašování autorských performancí, koncertů, výstav a akcí k prezentaci online.
 
Bludný kámen ohlašuje otevřenou výzvu na zasílání uměleckých projektů, performancí, a jiných uměleckých aktivit určených k online prezentaci. Open call je primárně určen výtvarným umělcům a umělkyním, performerům a performerkám, hudebníkům a hudebnicím (nejen) na volné noze, jejichž živobytí je ohroženo současnou nouzovou situací. Vyzýváme umělce a umělkyně, aby realizovali projekty, kterými představí veřejnosti své aktivity. Může jít o performance, online výstavu nebo jinou prezentaci, koncert, přednášku, prohlídku ateliéru a představení současných projektů, streamování průběhu práce (např. malba, realizace instalace, soch). Mohou se také účastnit instituce, které budou moci na společné platformě představit svou současnou výstavu apod.
 
Akce budou streamovány prostřednictvím oficiální facebookové stránky Bludného kamene v předem ohlášených termínech a časech (každý čtvrtek v 18, 19 a 20 h).
 
Komise složená z členů Bludného kamene bude průběžně vyhodnocovat a vybírat projekty k prezentaci.
 
Vyzýváme jednotlivce i další kulturní instituce, aby šířili povědomí o této výzvě, a aby se v rámci možností podíleli na zveřejnění akcí sdílením apod.
 
V každém případě při organizaci vaší akce sledujte současnou situaci a nepřekračujte upozornění a omezení stanovené vládnou.
 
Deadline:
– průběžný, nejpozději vždy v úterý ve 12.00 pro čtvrteční stream
 
Požadavky:
– stručný abstrakt plánované akce včetně plánované délky a preferovaného času vysílání
– požadovaná doba trvání akce 20–50 minut
– spolehlivé připojení, stačí telefon, případně počítač s webkamerou
– projekty zasílejte na bludnykamen@bludnykamen.cz
 
Nabízíme:
– symbolický honorář 1000 Kč nebo 40 Eur (brutto za performance)