Naše současná kosmopolitní identita se tříští v přímé úměře s naší pozorností. Fragmentarizovala do mozaiky, jejíž dílky jsou odvozeny z útržkovitých vzpomínek na seriálové postavy, herní světy, popkulturní ikony, life styleové influencery i dětské vzory, přičemž počet těchto střípků i spoje či naopak mezery mezi nimi zůstávají zahalené v mlze stejně jako poměr mezi inspirací skutečností (?) vůči virtuálnímu/imaginárnímu. 

 

Pokus o širšími společenskými souvislostmi nezkreslený pohled “dětskýma očima” se v tomto světle jeví jako nepravděpodobný idealismus. Ale co když se místo “je to možné?” budeme ptát “jak?” Musíme se kvůli tomu nutně něčeho vzdát, jak stereotypně očekáváme? Co když si musíme spíš něco vzít..?

 

Jakub Choma vstoupil do veřejného povědomí vytvářením produkčně precizních semiabstraktních objektů charakteristických nečekanými materiálními i významovými spojeními. Nejnovější z nich představí autorská výstava Childishly Fresh Eyes, která zároveň zahájí jarní výstavní sezónu prostoru Zaazrak|Dornych.  

 

Událost se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna.