tranzit.cz zve

Jan Regal – ze Slušovic do Vietnamu / fotografie
15. 10. 2018 18:00
tranzit office

Dittrichova 13, Praha

Jan Regal, pocházející z vesnice nedaleko Zlína fotil v 80. letech reklamní fotografie pro Agrokombinát Slušovice. Slušovice byly tenkrát vnímány jako jedinečný fenomén – jezdilo se tam na výlety, podívat se na zvířata, zaměstnanci mohli chodit nakupovat do obchodů Quatro, což byl jejich vlastní slušovický Tuzex, spořit ve vlastní bance, a několik kilometrů ke Zlínu vedla z obce družstvem postavená dálnice. Slušovice chtěly rozjet cestovní ruch do Vietnamu a založit vlastní cestovní agenturu. V rámci toho se do Vietnamu dostal i fotograf Jan Regal, který tam zachytil tehdejší život kolem Saigonu, opuštěné francouzské hotely a specifickou atmosféru doby.

V pondělí 15. října si tyto raritní snímky promítneme spolu s Janem Regalem osobně v tranzit office, přijďte se podívat!

Na akci budou také přítomni hosté našeho rezidenčního programu – Tuan Mami a Chau Hoang z Hanoje. Oba působí jako členi Nhà Sàn Studia vzniklého z Nhà Sàn Collective – nejdéle fungujícího neziskového experimentálního uměleckého prostoru ve Vietnamu.

 

Akce proběhne v češtině a angličtině
Vstup volný
Fb událost zde
https://www.facebook.com/events/254040861976580/

 

—-
www.tranzit.org
iniciativa pro současné umění
hlavní partner: ERSTE Foundation
podpora: Ministerstvo kultury ČR, MČ Praha 2, Magistrát hl. m. Praha