Anna Daučíková, ‘Towards the Visa’, (2018), photo-collage, colour photographs and transparent foil, 25 x 30 cm. © Anna Daučíková

Jekaterina´s Night Work je jakýmsi happeningem připomínajícím benevolentní emigrační a přistěhovalecké politiky, která vládla Evropě v období pražského jara, což pro mnoho lidí v Československé Socialistické Republice prostě znamenalo počátek volného pohybu. Rádi bychom Vás pozvali před Švýcarské velvyslanectví, jež bylo místem kam si Čechoslováci chodili v té době žádat o víza, abyste skrz schizma minulosti získali komplexnější porozumění naší době.

Tento veřejný program je součástí Sleeping with a Vengeance, Dreaming of a Life, výstavy kurátorky Ruth Noack, která se blíže zabývá současnou politikou spánku a řeší otázku zdali jsme schopni si uhájit vlastní spánek a snění před nástrahy současného kapitalismu.

Výstava Sleeping with a Vengeance, Dreaming of a Life znikla s laskavou podporou Centra pro současné umění PrahaGESTOR ochranný svaz autorský a Institut für Auslandsbeziehungen – IFA.

Pro více informací a biografie umělců prosím navštivte https://litost.gallery