Joseph Mallord William Turner. Norham Castle, Sunrise, c. 1845. © Tate Gallery

Josephine Pryde: A Brush With Turner
UMPRUM v Praze – místnost 115
Úterý 23. 5., 18 h
Přednáška se bude konat v anglickém jazyce.
Facebook
 
Ve své ilustrované přednášce Josephine Pryde představí své aktuální práce ze samostatných výstav These Are Just Things I Say, They Are Not My Opinions (2014) a lapses in thinking By the person i Am (2015/16) a ukáže, jak tyto práce nově prezentovala v rámci výstavy Turnerovy ceny v Tate Britain v roce 2016.

Josephine Pryde je umělkyně. Od roku 2008 působí jako profesorka Ateliéru současného umění a fotografie na Universität der Künste v Berlíně. Její studenti nyní pracují na společném projektu Land Art, Common Land se studenty Ateliéru sochařství na pražské UMPRUM, který vedou Dominik Lang a Edith Jeřábková. V současné době probíhá výstava Josephine Pryde Traces of Accessibility, kterou realizovala v galerii Goton v Paříži ve spolupráci s Marilyn Thompson. V roce 2015 byl Pryde vydán katalog pod názvemThe Enjoyment of Photography.

Přednášku organizují Are | are-events.org, Goethe-Institut v Praze, MeetFactory a Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze s podporou Magistrátu hlavního města Prahy a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Poděkování hotelu Emblem.