Náhodná setkání s lidmi a místy v pohybu. Okrajová centra a povrchové proudy regionu ve stavu post-čehokoli. Když se důvěra v neznámé stává hnací silou pokračovat dál. Protože nakonec, každý z nás je migrantem.
Jürgen Rendl představí formou útržků textů a zvuků cesty po měnícím se regionu, které (ty cesty) se vydává objevovat z fiktivního předměstí kdesi mezi Vídní a Bratislavou. Společně se zvukovým kouzelníkem Bolkou nás přimějí opustit středoevropské komfortní zóny a setkat se s lidmi a místy na východ od jednoznačnosti.

Jürgen Rendl (1981) pochází z Rakouska, nyní se v Bratislavě věnuje zkoumání periferií, okrajových míst, žánrů i poznámek (www.stadlnova.net), založený na představě fiktivního předměstí mezi Vídní a Bratislavou, v rámci kterého se pravidelně podílí na kulturních iniciativách v širším regionu. Své cesty zaznamenává na suburbandrifter.tumblr.com.

SUPPORT+AFTERPARTY:  BOLKA, (A)VOID FLOATING GALLERY

Spojení glitch kultury a akademické elektroakustické hudby. Po letech vytváření vlastních software nástrojů a tvorby mikrokompozic vydal svůj debut na labelu LOM v roce 2012. Vystupuje jako elektroakustický improvizátor. 

SK, vstupné dobrovolné, bez rezervace

Mapping
Mapa je jedním z elementárních nástrojů architekta. Může být podkladem, výsledkem, nebo se ústředním stává samotný proces vzniku. Vždy má svého tvůrce, svou metodu a cíl; je filtrovaným výsekem reality, výpovědí o postoji a zájmu. V mapách se spojují klady i omezení přenosu vnímání skutečného světa do předatelných podob. Subjektivní prostředí vzniku se střetává s představou mapy jako objektivně zaznamenaného faktu. Mapujeme to, co je, nebo mapováním realitu teprve vytváříme?
Série Mapping představuje čtyři přístupy k mapám, jejich možnostem a významu. Mapování města a jeho historie, měst pod tlakem globálních migračních změn, vyloučené lokality, neznámých vrstev ve známém regionu.

Program:

25. 11. – 22. 12. 2017 FB #1_ Tereza Melková: Memory Palace / výstava;24. 11. 2017, 19 hod / vernisáž

27. 11. 2017, 19 hod FB #2_ Nishat Awan: Diasporic Agencies, Mapping the City Otherwise / přednáška

28. 11. 2017 FB #3_Kateřina Šedá: BRNOX / přednáška

12. 12. 2017, 19 hod FB #4_Jürgen Rendl: Suburbandrifter/ Stadlnova / přednáška + BOLKA / afterparty

CZ, vstupné dobrovolné, bez rezervace