björnsonova & Nik Timková, Zuzana Žabková: Just a Few Moments Ago We Were Waiting For Ages – Divinačné čítanie z kariet ČOSITY a glosára björnsonovej.

 

Performance ve Velké dvoraně Veletržního je jedním z výstupů komplexního nového projektu, který kolektiv björnsonova připravil pro letošní bienále. Událost je součástí celodenního programu druhého dne zahajovacího víkendu bienále. Program ve Veletržním paláci pokračuje dalšími performancemi až do 21 h.

 

björnsonova se vrací k ozvěnám ekologických a ekofeministických hnutí, středověkých heretiků, extatických tanečníků a feťáckých léčitelů a čte tyto praktiky z pohledu našich beznadějných, na internetu závislých, v čase a prostoru rozptýlených, nestabilních subjektivit. Základním principem práce björnsonova je práce s osudem jako pojmem převzatým z rozhovoru Valentiny Desideri a Stefana Harneyho, v němž navrhují koncept antistrategického myšlení, které sabotuje budoucnost. Prostřednictvím praktik, které fungují v rámci nejistoty a mnohosti, jako jsou společné vize, společné snění, falešná terapie a falešné věštění, zve björnsonova návštěvníky na individuální i kolektivní sezení spekulativního a radikálního věštění, založeného na balíčku karet a slovníku vypracovaném umělectvem.

 

Jazyková přístupnost / Language accessibility: SK / EN
 

Událost je součástí programu bienále Ve věci umění 2024, které probíhá od 14. června do 29. září 2024 ve Veletržním paláci a Lidické galerii. / The event is part of the programme of the Biennale Matter of Art 2024, which runs from 14 June to 29 September 2024 at the Trade Fair Palace and the Lidice Gallery.