Either way just let me know.

Výstava Karolíny Mikeskové a Roberta Pratta vytváří působivé, meditativní prostředí, které útočí na několik smyslů zároveň. Neživé předměty spolu pobývají v mnohovrstevnatých vztazích. Působí,
interpretují a zrcadlí se navzájem. Návštěvník může v tomto ekosystému pobýt také a zamyslet se nad tím, jakými různými způsoby hodnotíme okolní svět, jaké druhy struktur a systémů nás ovlivňují.

 

Karolína Mikesková je umělkyní působící v Praze a Londýně. Absolvovala studium v ateliéru u Anny Daučíkové na Akademii výtvarných umění v Praze. Ve své práci, již tvoří především instalace a fotografie, se zabývá proměnou ručně vyráběných výrobků v artefakty. Zajímá ji hranice mezi umělým a přirozeným původem. S tím je spojen i proces pečlivého pozorování okolního prostředí se všemi jeho skrytými znaky a symboly, které odkazují k nějaké vyšší hybné moci. Tento pohyb může být vnímán jednak jako fyzický, a pak jako psychologický a vede k otázce, do jaké míry je možné jej kontrolovat.
 
Robert Pratt žije a pracuje v Londýně, kde absolvoval studium na Royal Academy Schools. Pratt tráví hodně času pozorováním věcí. Má rozsáhlou sbírku předmětů, které našel při svých procházkách, archiv polaroidových fotografií a sbírku desek. Čím déle nějaký předmět pozoruje, tím spíše se objeví nečekané pochopení jeho vnitřní logiky. Co je to? K čemu je to dobré? Pozbylo to svůj účel? Proč jsem to sebral ze země? Pratt tvoří jednu polovinu „DIY“ nahrávací společnosti Rat Run Records a působí pod několika pseudonymy, například jako psychedelický zvukový improvizátor Entschuldigung, bubeník a zpěvák v punkové kapele Business Dudes a zakládající člen skupiny Right Idea Wrong Machine.