Omnitrix je název přístroje, hodinek, které se dostaly na Zemi ze samotného vesmíru. Tyto hodinky objeví malý desetiletý chlapec v jednom animovaném seriálu. Jakmile si je dá na ruku, zjišťuje, že se může stát kýmkoliv z mimozemských vetřelců. Nyní se chlapec musí naučit nejen, jak hodinky ovládat, ale také zvládat jedinečné síly, které mu poskytují. Jenom tak bude schopný zachránit Zemi před legií zločinců….

Tímto příběhem se opět vracím k tématu struktury lidského chování. K mentálním vzorcům člověka. Zajímá mě, jaké podoby na sebe bereme ve chvíli, kdy se pohybujeme ve společnosti. Jak se proměňujeme, když je nám někdo nebo něco nepříjemné a naopak. Co jsme zač, když jsme úplně sami? Je to ta původní verze nás samých? Umíme ještě takový být?

A co otázka moci? Jak ji využijeme? Nikdo z nás nemá jen jednu z poloh – kladnou či zápornou. Všichni v sobě nosíme obě.

Karolína Rossí vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze, obor Grafika 2 u prof. Vladimíra Kokolii. Ve své tvorbě se momentálně věnuje psychologickému obrazu člověka a zkoumá vzorce chování jednotlivce ve společnosti. Pracuje s technikou akvarelové koláže na papíře nebo plátně. Vystavovala například v Nevan contempo, Berlínským modelu, Galerii Kostka, Altán Klamovka, Karlín studios a z mimopražských výstav například v Galerii města Třince či v Galerii Dole v Ostravě

vernisáž a prezentace 18:00, 21. 6. 2021
výstava 21. 6. – 20. 7. 2021
kurátor: Alexandr Jančík

Vitrína Deniska
Denisova 5, Olomouc
otevřeno nonstop

>> UDÁLOST NA FB
>> WEB