Julie_Kopová_2021

Na konci srpna se setkáme s fascinujícím dílem českého malíře a vizionáře Otty Plachta, jenž žije napůl v Peru ve městě Pucallpa. Otto a jeho tvorba patří k nejlepšímu, co jste mohli v naší galerii v uplynulých deseti letech vidět. Nyní bude jeho dílo, které je jakýmsi spirituálním vhledem do žívého organismu deštného pralesa, komunikovat s abstrahujícími polohami generačně spřízněné malířky Kateřiny Štenclové a její dcery Julie Kopové, která zastupuje malířské osobnosti nejmladší umělecké generace. 

 

Moc je také málo, je mnohoznačný název výstavy, jež inspiroval k vzájemné konfrontaci přesto, nebo právě proto, že jsme autoři s odlišnými charaktery malby. Není moc i bezmoc? Je kvantita i bez kvality? Co je měřítkem množství?

 

Otto Placht maluje inspirován životem Peruánců. Přírodními pigmenty vytváří ornamentální prosvětlené spleti lidských postav. Kateřina Štenclová se ve své abstraktní instalaci poly obrazů, spolu s ready made, pokouší zachytit různé malířské přístupy a proces malby. Julie Kopová se zabývá kontrastem barevného zahuštění a vyprázdnění kruhového obrazu.

 

Opět zdůrazňujeme téma osobních setkání, ke kterým jste zváni, dokud to jde. Hodnota osobních setkání v časech koronaviru získává na nebývalém významu. Nejde nám o množství, ale kvalitu. Setkání, která mohou zůčastněné umělce i návštěvníky posunout o malý stupínek v jejich vnímání umění, tvorbě, osobním životě či pohledu na cvět.

 

Galerie Kabinet Chaos touto výstavou pokračuje v konceptu setkávání v letošní zpožděné sezońě. Galerie provozovaná Spolkem Planeta Chaos z.s., se letos zaměřuje na propojování a seznamování se mezi jednotlivými autory, kteří společně připravují a vytvářejí, dvoustranné nebo třístranné instalace v prostoru naší galerie.

 

Těšíme se na setkání s Vámi i autory, MgA. Veronika Šrek Bromová, za spolek Planeta Chaos z.s. Setkání autorů bude dokumentováno ve videu, které bude zveřejněno na našem facebooku.

 

Za podporu děkujeme Ministerstvu Kultury ČR, a městu Polička. Bez práce dobrovolníků bychom se neobešli, děkujeme též.