Vládkyně dne a noci, Paní děsivých snů, tajemných nočních můr, ale také touhy a smyslnosti. Ta, jejíž příchod byl předpovězen dávnými mýty – Sweet Demonica Klára Sedlo!

 

Tvorba jedné z nejvýraznějších současných výtvarných umělkyň své generace v sobě výborně kombinuje provokativní lolitovskou hravost a zároveň dokonalý malířský projev. Flirtuje s lidskými smysly a dává jim tak výjimečnou nadstavbu, že pozorovatel zcela propadne slastnému kouzlu a pod vlivem omamných cukrátek nechává průchod svým emocím – a právě v této symbióze se spolu s autorkou rád vydává na nečekanou a nezapomenutelnou jízdu.

 

Oči plyšáků a v nich planoucí oheň. Jde z nich trochu strach, ale jsou sympatičtí a roztomilí. Lákadla tohoto světa, třpytivé pozlátko ohňostroje marnosti všedních dnů, plastová květina v broušené váze, která nemůže zemřít, protože nikdy nežila. Symbolika povrchnosti a pomíjivosti s typicky ženským nadhledem a nadsázkou. Rituály, přetvářka, koketérie a nehorázný flirt s okem a duší. Klářina díla jsou drzá a nezapomenutelná.

 

Studentka pražské AVU, umělecky vedená profesorem Michaelem Rittsteinem a v současné době finišující studium v ateliéru kresby Jiřího Petrboka. Klára Sedlo – ta, která umí vytvářet magické obrazy, které v člověku zůstanou navždy.

 

Kurátorka výstavy: Renáta Mužíková