Zima je tu a klauzury zimního semestru na Sutnarce s ní. Zveme širokou i odbornou veřejnost, rodiče, kamarády i náhodné kolemjdoucí na největší přehlídku současného designu a výtvarného umění v Plzni.

 

Tisíce uměleckých děl a více než sedm stovek mladých umělců a umělkyň pohromadě pod střechou unikátní budovy, to je pravidelná výstava klauzurních a semestrálních prací studujících Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Jen dvakrát do roka má široká veřejnost příležitost zhlédnout na jenom místě průřez pracemi všech dvaadvaceti ateliérů. Milovníci umění tak mají možnost sledovat řemeslný vývoj a proměnu v uvažování a přístupu nadějných talentů takřka v přímém přenosu.

 

Klauzurní postupové zkoušky jsou dokladem toho, kam se plzeňští malíři, sochaři, grafici, designéři, animátoři a další posunuli. Svou několikaměsíční práci musejí obhájit před odbornou komisí, ve které zasedají pedagogové i externí odborníci z praxe. Velice prosíme veřejnost, aby během návštěvy fakulty brala ohled na probíhající obhajoby (31. 1. – 3. 2.).

 

otevírací doba: po–pá 10:00–20:00, so–ne 10:00–18:00