V únoru proběhne cyklus tří knihařských workshopů: naučíte se leporelo, japonskou vazbu a koptskou vazbu. Můžete se zúčastnit všech tří a nebo jen jednoho z nich dle vašeho výběru. Workshopy jsou koncipované tak, abyste postupy, které se naučíte, mohli kdykoli zopakovat i v domácích podmínkách.

 

Leporelo – 21. února

Na workshopu si povíme něco o základních principech skládání papíru, knižní vazby a vyzkoušíme si jednoduché skládané leporelo z papíru, které je ideální pro archivaci drobných vzkazů, vzpomínek nebo fotografií. Veškeré materiály budou k dispozici na místě. Vhodné pro dospělé i děti od 12 let.

 

Japonská vazba – 1. března

V rámci workshopu si vyrobíte malý notýsek formátu A6 a naučíte se ho sešít ozdobnou japonskou šitou vazbou, která je vhodná i pro ty z Vás, kteří mají z jehly a nitě respekt. Seznámíte se s tradičními druhy šití japonské vazby. Veškeré materiály budou k dispozici na místě. Vhodné pro dospělé i děti od 12 let.

 

Koptská vazba – 8. března

Mírně pokročilejší knižní vazba vhodná i pro objemnější knižní bloky. V rámci workshopu si projdete celým procesem tvorby knihy od skládání složek, potahování pevných desek až po sešití knihy. Veškeré materiály budou k dispozici na místě. Vhodné pro dospělé i děti od 15 let.

 

kapacita: 10 osob (dospělí i děti od 12 let)

cena: 180 kč / 1 lekce nebo 500 kč / 3 lekce

lektorka: Aneta Bendáková