Speciální komentovaná prohlídka výstavou za účasti kurátora a kurátorky bienále Alekseie Borisionoka a Katalin Erdődi a participujícího umělectva (Giorgi Gago Gagoshidze, Uladzimir Hramovich, Kateryna Lysovenko, Pınar Öğrenci, Marta Popivoda, Elske Rosenfeld, Tomáš Uhnák). Na místě bude možné využít simultánního tlumočení do sluchátek, akce je přístupná v českém i v anglickém jazyce. 

 

Jaké jsou historické a současné formy nepokojů spojených se sociálními změnami a bojem za rovnou společnost? Komentovaná prohlídka Gesta neklidu se zaměří na různé projevy organizovaného a spontánního odporu na území postsocialistických zemí i mimo ně. Bude se zabývat dynamikou dělnických hnutí, viditelnými i neviditelnými gesty neklidu a politickými afekty těl zapojených do boje. Umělci a umělkyně se také podělí o to, jak tato gesta mohou být skrze uměleckou praxi performována, archivována nebo aktivována.

 

Program pokračuje otevřením druhého místa konání bienále – Lidické galerie. Událost je součástí programu bienále Ve věci umění 2024, které probíhá od 14. června do 29. září 2024 ve Veletržním paláci a Lidické galerii. Termíny dalších komentovaných prohlídek zde.