Klára Kleinerová & Jan Kratochvíla/KON.DOM (Konceptuální domácnost)

Během karantény spojené s COVID-19 jsme ve vlastních domácnostech trávili neobvykle dlouhou dobu. Nuceným vystoupením mimo zajeté koleje našeho každodenního života, máme možnost vidět naše vztahy, návyky a rituály v novém světle. Obyčejný život je opět absurdní a neskutečný.

 

ScreenSaverGallery prezentuje umění v prostředí domácností uživatelů. A vzájemné soužití a rituály tzv. běžného života jsou inspirací pro dílo KON.DOM (Konceptuální domácnost) brněnské umělecké dvojice Klarisy Kleinerové a Jana Kratochvíly.

 

Klarisa miluje Bobra a společně tvoří KON.DOM. Již řadu let vytvářejí konceptuální performance ve veřejném prostoru a videoperformance, účastní se výstav a festivalů.

 

Klára Kleinerová je stydlivá a nechutná performerka, vystudovala v ateliéru Performance (Tomáš Ruller, Jennifer De Felice) na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně.

 

Se svým partnerem Janem Kratochvílou se Klarisa setkala na stáži na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem v Ateliéru performance (vedl Jiří Kovanda), kde Jan právě dokončoval bakalářku. Jan Kratochvíla je velmi všestranný umělec, maluje, performuje a skládá hudbu. Velká část jejich práce jako tvůrčího páru spadá do volné kategorie „Obyčejný život s uměním“.

 

Pro shlédnutí výstavy nainstalujte program ScreenSaverGallery: https://screensaver.metazoa.org/get/
a odejděte od svého počítače 

 

http://klarakleinerova.cz/
https://screensaver.metazoa.org/
https://www.facebook.com/events/236106541025012/
https://www.instagram.com/screensavergallery/