ISHA trio bylo založeno v roce 2007 na půdě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Brzy se zařadilo mezi špičkové soubory svého druhu nejen v České republice, ale       i v zahraničí.

Soubor vystupuje v obsazení: Lucie Rozsnyó soprán, Kristina Vaculová flétna, Sára Medková klavír. Repertoár tria zahrnuje skladby od baroka až po hudbu soudobou, na kterou se soubor specializuje.

Členky tria získaly ocenění na mnoha mezinárodních soutěžích v sólové i komorní hře jako Anglo-Czechoslovak Trust Velká Británie, Concertino Praga, Uelzen Německo, Concorso Argento Itálie, YAMAHA ČR, Mezinárodní interpretační soutěž Leoše Janáčka ČR, Mezinárodní soutěž Josefa Suka ČR aj.

Jako sólistky vystupují s předními českými i zahraničními orchestry.

ISHA trio vystoupilo na mezinárodních hudebních festivalech Moravský podzim, Audio Art Krakow, Smetanovské dny, Setkávání nové hudby Plus, Přítomnost Praha, California Institute of the Arts Los Angeles, Charterhouse International Music Festival, Janáček Brno, Mezinárodní hudební festival Leoš Janáček: Life, Work & Contribution Texas, Dny soudobé hudby, Schrattenbach Olomouc aj.

Soubor koncertuje po celé Evropě a ve Spojených státech amerických.

Na podzim 2011 natočil své první CD Ancient Stories, které se setkalo s pozitivním ohlasem u publika i kritiky. V lednu 2015 následovala další nahrávka CD Love Stories.

V rámci koncertní sezóny 2015/2016 se trio představí posluchačům v Praze, Brně, Olomouci, Znojmě, Zürichu, New Yorku a Dallasu.

 

Součástí koncertu bude výstava obrazů ostravského malíře Antonína Gavlase