„Lepší než Adidas“: módní formy, vlastnoruční zpracování

 

„Chtěl/a bych si někam našít korálky, ale nemám nápad, co by byl dostatečně in, originální a zábavný, ale ne moc pracný“ – jestli se s tímhle ztotožníte, tenhle workshop je pro vás to pravé ořechové.

 

Adidas a další firmy nabízejí trend: jejich ikonické boty pokryté nepřerušovanou černou sítí. Síťované punčocháče jsou také zpátky. Lákají na originalitu, ale i minimalistickou strukturu. 

 

Korálky fungují nejen jako dekorace ale také jako spojovací prvek – jsou ideální na vytváření, spojování či dekorování síťových struktur. Na workshopu budete mít příležitost tímhle prvkem upcyclovat třeba vaše (kdysi) bílé boty, pokrývky hlavy nebo něco jiného anebo si domů odnést úplně nový kousek, na kterém se sami něco naučíte. Jde vlastně o kombinaci vyšívání a korálkování, kdy nám jednotlivé provázky dovolí korálky klást rovnou do větších ploch. Tato technika je ideální pro tvarované kousky oblečení jako jsou právě boty, na které musí jakýkoliv dekor přesně padnout. Ale jistě se uplatní třeba i na mikinách, džínových bundách, kalhotách, sukních, rukavicích, atd.

 

Předběžný program:

Krátké přednáška o trendu síťovin v módě (cca 20 min)

Ukázky, diskuze

Společné vymýšlení projektů, rozvrhnutí a začátek práce

– Pauza na oběd –

Práce na projektech

 

Co s sebou:

Boty, které byste chtěli s námi upravit – jakékoliv, do kterých vám nebude vadit dělat dírky. Ideální jsou různé lněné, bavlněné, konopné tenisky, espadrilky, baleríny, klidně i sportovní boty, polobotky… Projekt je ideální pro oživení zašlých bílých a světlých bot, na nichž tak šmouhy nebudou moc vidět.

 

S vymyšleným nápadem ráda pomůžu anebo vám pomohu vymyslet, jak na to.

Vhodné pro starší děti, dospělé či penzisty,

Vhodné pro začátečníky i pokročilé v ručních pracech.

 

Rezervace a informace: Patricie Císlerová, cislerova@zpc-galerie.cz, +420 377 908 536