První pivotéka Království piva byla otevřena v Chomutově ve Školní ulici v prosinci roku 2011. Koncept této prodejny byl založen na širokém výběru a rozmanitosti lahvových piv českých i zahraničních značek. Původní myšlenkou bylo rozšířit povědomí o malých pivovarech a nabídnout zákazníkům možnost piva z těchto pivovarů ochutnávat, objevovat rozmanitost pivního světa a v neposlední řadě nabízet kvalitní služby ve všech směrech.

Prodejna se po půl roce přestěhovala do větších prostor v ulici 28. října a prodej lahvových piv se rozšířil o piva točená, konkrétně na čtyřech pípách a o místa k posezení.

V říjnu roku 2013 byla otevřena první pražská pobočka Království piva v Bubenči, v ul. Národní obrany a její vývoj se ubíral stejným směrem. Z původní prodejny s dvěma pípami, která se asi po půl roce přestěhovala do ulice Bubenečská, se stala pivotéka se šesti pípami, barem a posezením pro více jak padesát hostů.

Chápeme pivotéku nejen jako prodejnu nebo hospůdku, ale především jako místo, kde můžeme prezentovat pivní kulturu a vše, co k ní náleží. Místo, kam zákazníci přijdou pivo nejen ochutnávat a poznávat, ale kde si o něm mohou i popovídat. Naší snahou bylo vytvořit příjemné nekuřácké prostředí s milou obsluhou, kde dostanete svůj „kousek“ do správné pivní sklenice a ten zajíte (případně podložíte) kvalitními chuťovkami té nejvyšší kvality od českých farmářů.