Netradiční workshop Fera Királyho, hudebního performera, učitele a vedoucího občanského sdružení ooo, zaměřený na rozvoj hudební tvořivosti pro děti základních škol, nabízí modernější a poutavější alternativu k aktuálně používaným způsobům výuky hudební výchovy na školách. Namísto pasivní poslechové formy a memorování písniček dává dětem možnost tvořit a učit se hudbu prostřednictvím její tvorby.  

  

Děti si během pár hodin snadno složí svou první písničku a naučí se základní principy hudby. Workshop v dětech hravou formou posiluje zájem o hudbu a rozvíjí jejich přirozené nadání. Od účastníků se nevyžaduje předchozí znalost hudby ani schopnost hrát na hudební nástroj.  

  

V případě workshopu kreativního hudebního programování se nástrojem dětí stává digitální nástroj SonicPi. Ten vznikl na univerzitě v Cambridge jako reakce na nová pravidla vzdělávání ve Velké Británii, kde je od roku 2014 povinnou součástí školních osnov programování. S využitím SonicPi lze v krátké době děti hravou formou uvést do širokých možností práce se zvukem a jeho organizací, což dále podněcuje jejich vlastní přirozený zájem. Nástroj je open source, a tedy volně dostupný pro bezplatné použití. 

  

Workshop je vhodný pro úplné začátečníky, ale i pro děti, které již mají s hudbou zkušenosti.

  

místo konání: Korzo v přízemí Veletržního paláce

rezervace: info@lunchmeat.cz