Multimediální instalace Kryštofa Ambrůze vychází z autorova pohybu ve dvou odlišných „světech“ – v pulzující džungli města, kde kořist i lovec zůstávají stejně bezejmenní, kde je však stále náročnější najít nedotčené místo pro rituál podpisu; a v přírodě – oáze relaxace, která žádné stvrzení vlastní přítomnosti skrze zanechání otisku nevyžaduje, spíš naopak. Graffiti vs. stan. Sportovní bunda se na jednom místě stává funkční nezbytností, na druhém signifikantem stylu, potažmo identity.
Galerie NIKA se pro Ambrůze v rámci této dialektiky stává ideálním ne-místem, bezpečně odděleným od okolní divočiny, ať už v ulicích, nebo v lese. Nabízí experimentální prostor, kde se můžeme setkat s různými oblastmi autorova zájmu.

„Dalo by se říct že nabídku výstavy beru jako nalezení zdi, čekání na správnou příležitost.“

V rámci letního bloku, který se letos věnuje médiu videa ve spolupráci s Ateliérem videa na FaVU v Brně, dál uvedeme výstavy Dany Balážové, Branislava Rarigy a Anny Slámové.

Realizaci výstav podpořila Nadace a Centrum pro současné umění Praha, které děkujeme stejně jako Martinu Zetovi a Janu Šrámkovi, vedoucím Ateliéru Video.