Skupinová výstava 14 umělců věnovaná bolesti smíchu, zapomnění, lítosti a zrádnosti lidské paměti s názvem Smích a zapomnění bude otevřena od 8. 9. do 13. 11. 2016. Součástí programu bude také kurátorská prohlídka,na které budou 9. 9. od 19:00 svoje díla osobně prezentovat Sarah Sweeney, Dan Acostioaei a Adam Vačkář.

Smích a zapomnění zkoumá tvárnost paměti, bolest smíchu, vzájemný vztah mezi soukromým a veřejným životem a zrádnost lidských vztahů. Výstava vychází z díla Milana Kundery Kniha smíchu a zapomnění z roku 1978, která vyšla během autorova pařížského exilu. Smích, zapomnění, hranice, lítost (mučivý stav po uvědomění si vlastní nedostatečnosti či mizérie) a andělé, strážci nezpochybnitelné pravdy a diktátoři absolutna, to jsou témata, která opakovaně rezonují v Kunderových textech jako v hudební partituře. Na výstavě jsou prezentována rozšířenými video a foto-projekty, v nichž se odráží vztah těchto médií ke konstruování a obměňování historie, k vyvolávání afektových reakcí, nebo ke skutečné dokumentaci minulých zkušeností.

Vystavující umělci: Esther Shalev-Gerz, Dor Guez, Clemens Von Wedemeyer, Agnieszka Polska, Sarah Sweeney, Nedko Solakov, Himali Singh Soin, Sophie Calle, Kateřina Šedá, Hito Steyerl, Dorothy Iannone, Dread Scott, Adam Vačkář, Dan Acostioaei

Kurátorka: Olga Stefan