Máte-li neutuchající touhu po sebevzdělávání, otevírá se Vám skvělá příležitost kombinující přísun nových vědomostí a zároveň možnost nechat se okouzlit klidem a geniem loci architektonického skvostu od Adolfa Loose.

 

Kurz 1 Vás provede dějinami umění od pravěku až po 19. století: Od jeskyních maleb na práh moderního umění. Lekce probíhají každé druhé pondělí v 19 h od 20. září do 20. června. Délka jedné lekce je přibližně 1,5 h.

 

Kurzy dějin umění probíhají v unikátním prostředí hlavního sálu Winternitzovy vily již od jejího otevření veřejnosti a těší se velké oblibě. Lekce vedou zkušené a milé přednášející Mgr. Maria Černá Pivovarová, PhDr. Eliška Zlatohlávková, Ph.D, Mgr. Kristýna Jirátová, Ph.D, které disponují nejen znalostmi, ale snaží se vám také přinést aktuální zprávy o novinkách, kontextu, nebo výstavách souvisejících s daným tématem. Před každou přednáškou obdržíte elektronicky osnovy dané přednášky, které vám pomohou se zorientovat v tématu a slouží pro vás také jako archiv probraného učiva. V rámci přednášky je možné si prohlédnout i prostory vily a aktuální výstavu. 

 

Každou přednášku budeme zároveň vysílat online, ve stejném čase jako bude probíhat fyzická přednáška ve vile. Pokud tedy z jakéhokoliv důvodu pro vás nebude možné přijít na přednášku přímo k nám, nepřijdete o ni a můžete ji sledovat z pohodlí vašeho domova. Přednášky vám budou poté ještě 7 dní k dispozici.

 

Podrobný popis kurzů a přihlášky naleznete na: www.kurzyvevile.cz.