Institut úzkosti zve v rámci programu Kvíření na workshop určený (nejen) pro aktivistky a aktivisty.

 

Nabídnout podporu sobě i druhým – to může působit jako ta nejradikálnější a také nejtěžší praxe. Co s tím? Chceme-li budovat komunitu, musíme začít u sebe.

 

Workshop pro aktivistky a aktivisty s umělkyněmi a terapeutkami Laurou a Glynis je věnovaný wellbeingu v aktivistickém kontextu a strategii péče o sebe i kolektiv. Zaměříme se na to, jak v aktivistických kruzích nevyhořet a jak pečovat o svoje duševní zdraví ve vztahu k nestabilní době a mnohačetným krizím, kterými jako společnost procházíme. Přihlašte se ale i pokud se nepovažujete přímo za aktivistky a aktivisty, ale jste součástí komunity a potřebujete se naučit věnovat více sami*y sobě a nejen ostatním.

 

Pomocí somatických cvičení, zvuku, pohybu a tvůrčích procesů/uměleckých technik zmapujeme, jak jsme na tom s péčí o sebe, posílíme své sebeuvědomění o tom, jak naše tělo reaguje na okolnosti našeho života a společnost kolem nás, a identifikujeme své návyky. Budeme experimentovat se způsoby práce se sebou samými, abychom se naučili*y změnit některé nevhodné tendence, a společně vytvoříme nové možnosti a novou kapacitu, jak být autentický a citlivě sami*y sebou, sami*y za sebe i společně.

 

Glynis Hull-Rochelle a Laura Henderson jsou umělkyně a terapeutky expresivních umění, které věří v sílu tvořivosti, jež pomáhá lidem navázat kontakt se sebou samými i mezi sebou navzájem, přehodnotit a změnit způsoby vzájemného soužití a uzdravit se. Společně, mimo jiných projektů, od roku 2016 vedou QTY (sociální/podpůrný program pro queer a trans mladé lidi ve věku 13–21 let) a v roce 2021 založily queer feministický sbor.

 

Omezená kapacita. Registrace na iu@institutuzkosti.cz.