sobota 8. 10. – neděle 9. 10.2016 / 10:00 – 20:00

Exkurs do světa filmového materiálu, jeho vyvolávání standardními i alternativními cestami v post-kodakovské éře.

Dílna představí proces vyvolávání tak, aby se stal dostupným pro každého, kdo chce dnes svobodně tvořit v oblasti analogové fotografie nebo filmu. Společně s lektory z filmového labu LABODOBLE Alexandrou Moralesovou a Georgym Bagdasarovem se budeme zabývat jak klasickými procesy, tak těmi alternativními za použití dostupných výrobků, jako jsou potraviny, léčiva, kosmetika a nástrojů používaných převážně v domácnosti. Vedle alternativních receptů na vyvolávání inverzního filmu si v rámci dílny ukážeme další možnosti vyvolávacích tanků a technik.

Georgy Bagdasarov se narodil jako Armén pod zvuky raket vzlétajících z Kazachstánu do vesmíru v roce 1978. Obýval různé kouty Eurasie, nyní žije v Praze, kde na FAMU obhájil doktorát a kde nyní učí. Jako nomád prochází nejen různými místy, ale také různými obory. V Divadle 29 se jako hudebník a performer představil již v nejednom projektu.

Alexandra Moralesová se narodila do česko-argentinské rodiny v Praze v roce 1989. Na FAMU vystudovala program Centra Audiovizuálních studií a ve studiu pak pokračovala v Buenos Aires. Filmu se věnuje v rovině tvorby i teorie. Prolínání analogových a digitálních médií je kontextem, v němž ji zajímají současné možnosti filmu. Důležitým tématem je pro ni archiv, který představuje pole, jež se táhne od pracovního stolu až po natažené plachty blešáku kdekoli na světě a neustále se rozrůstá.

Maximální počet účastníků: 12 osob

Předchozí zkušenost s filmem není podmínkou. Dílna je určena studentům a dalším zájemcům o práci s filmovým materiálem ve všech krocích zpracování.

Více informací a přihlášení: klub@divadlo29.cz (Šárka Zahálková)

Kurzovné: 400 Kč, studenti 200 Kč (součástí poplatku je veškerý použitý materiál)

Workshop se koná v rámci projektu AniLAB 2016 za finanční podpory Ministerstva kultury a statutárního města Pardubice.