Cesta z města – ze Žižkova do Malešic – trasa letošního festivalu vede od Krenovky přes Parukářku na Nákladové nádraží Žižkov až do Malešic. Nabídneme cca 30 uměleckých instalací rozmístěných podél trasy.

  

Výstavy budou prezentovány na Nákladovém nádraží Žižkov (European Prize for Urban Public Space 2022, Investiční záměry Prahy 3 a Architektka Eva Jiřičná a její největší rezidenční projekt – Centrum nového Žižkova s unikátní rozvlněnou věží).

  

Landscape festival je multioborová platforma, která více než 10 let nabízí prostor pro diskuzi o kvalitě městské krajiny českých, moravských a slezských měst a obcí. Základní ideou festivalu je zvýšení povědomí o rozsahu, smyslu a významu oboru krajinářské architektury ve vztahu k současné architektuře, umění a veřejnému prostoru. Formou dočasných architektonických intervencí, uměleckých instalací, výstav a happeningů se snaží na letní sezónu proměnit městský parter a vytvořit participační území pro setkávání rezidentů, politiků, odborné veřejnosti i návštěvníků.

  

Více informací zde.