V Pragovka Gallery proběhne výstava s názvem Last Aid. Její zahájení se uskuteční 25. 5. Autory výstavy jsou skupiny Střešovická kramle a Victory Nox Art Division Team.

 Výstava Last Aid představí tvorbu umělců sdružujících se ve skupinách Střešovická kramle (Praha) a Victory Nox Art Division Team (Hradec Králové). Kromě propojení hudební a výtvarné performance se výstavou budou prolínat další témata, paralelně se objevující v hudbě a textech těchto uskupení: katastrofické vize budoucnosti, temné stránky lidského chování, strach z nejistoty, podivné bytosti, transformery a chrliče se zářícíma očima, hutnou atmosféru, vysušené řeky, příšery, mučivost (environmentální) úzkosti a špatné svědomí.

Kurátorkou výstavy je Tereza Špinková.

DOPROVODNÝ PROGRAM:
25. 5. vernisáž, Performance Střešovické Kramle, host: Vladimír Skrepl
31. 5. Ondřej Vavřečka: Chvála Hmot
4. 6. komentovaná prohlídka s umělci a kurátorkou
19. 6. dernisáž, performance Victory Nox Art Division Team

EDUKAČNÍ PROGRAMY PRO ŠKOLY:

Naše galerie nabízí také edukační programy pro školy ve formě komentované prohlídky a workshopu, přihlašovat na ně se můžete na e-mailu: lektori.pragovkaforart@gmail.com nebo telefonu: +420 733 120 550.

DĚDICTVÍ PLASTOVÉ LAHVE

Workshop bude cílit na uchopení pop artu jako uměleckého směru, s využitím recyklace nejtypičtějšího produktu současné konzumní kultury – plastové lahve. Dědictví pop artu umožní uchopit její tvar jak v malířských, tak objektových technologiích. Workshop je určen pro všechny věkové kategorie, doba trvání 45 min.

Projekt je finančně podporován Ministerstvem kultury ČR, Hlavním městem Praha a Státním fondem kultury.