Letní kino se koná po setmění každý čtvrtek od 17. 6. do 2. 9. 2021. V polovině července nabízíme tentokrát divákům možnost vybrat, jaký film budeme promítat. Hlasujte pro jednu z těchto možností: Sex ve městě (2008), Casablanka (1942), Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964).

 

Sex ve městě

 

USA, 2008, 139 min, REŽIE: Michael Patrick King

 

Po letech přelétavých vztahů a pohodlného života bez závazků žijí čtyři kamarádky ve vztazích, které se zdají vážné a trvalé. Spisovatelka Carrie Bradshawová si našla se svým “Panem Božským”, bohatým elegánem Johnem Jamesem Prestonem, nový byt a chtějí se vzít. Právnička Miranda Hobbesová se provdala za Stevea Bradyho, obchodnice s uměním Charlotte Yorková si vzala právníka Harryho Goldenblatta a společně vychovávají adoptovanou čínskou holčičku Lily. Přelétavá manažerka Samantha Jonesová žije s televizní hvězdou Smithem Jerrodem. Zdá se však, že jejich životy zdaleka nejsou tak spokojené, jak by se mohlo zdát.

 

Casablanca

 

USA, 1942, 102 min, REŽIE: Michael Curtiz, SCÉNÁŘ: Julius J. Epstein, Philip G. Epstein, Howard Koch, KAMERA: Arthur Edeson, HUDBA: Max Steiner, HRAJÍ: Humphrey Bogart, Ingrid Bergman, Paul Henreid, Claude Rains, Conrad Veidt, Sydney Greenstreet, Peter Lorre, Dooley Wilson, Joy Page

 

Noční podnik Café Américain v Casablance, který vlastní Rick Blain, je jedním z mála podniků, kde se i za druhé světové války dají bez problému sehnat padělané pasy. Právě kvůli falešnému pasu sem přichází Victor Laszlo a Ilsa, milenecký pár prchající před fašistickým gestapem. Blain však v Ilse poznává svou bývalou přítelkyni. (Digisen)

 

Limonádový Joe aneb Koňská Opera

 

Československo, 1964, 95 min, REŽIE: Oldřich Lipský, SCÉNÁŘ: Oldřich Lipský, Jiří Brdečka, KAMERA: Vladimír Novotný, HUDBA: Jan Rychlík, Vlastimil Hála, HRAJÍ: Karel Fiala, Miloš Kopecký, Květa Fialová, Olga Schoberová, Rudolf Deyl ml., Bohuš Záhorský, Josef Hlinomaz, Karel Effa, Waldemar Matuška

 

Píše se rok 1885 a v Arizoně je pořádné dusno. Obyvatelé Stetson City se napájí whisky a morální hodnoty citelně upadají. V Trigger Whisky Saloonu řádí skutečně vykutálená skupinka gangsterů. Majitelem vyhlášeného lokálu je Doug Badman (Rudolf Deyl ml.), k chlípnému pobavení zpívá Tornádo Lou (Květa Fialová) a své hříšné a podlé plány osnuje gangster od přírody Horác alias Hogo Fogo (Miloš Kopecký). Jednoho dne přijede na bílém koni obchodní zástupce firmy Kolaloka, jistý Joe (Karel Fiala), který se alkoholikům rozhodne nabídnout napravení v podobě nealkoholické limonády. Je snad jasné, že alkoholici své mety neopustí tak snadno.

 

Nemusíte chodit až na film, před projekcí si skočte do galerie, kde zrovna probíhá výstava KO-LABORACE. Galerie je každý čtvrtek otevřena až do chvíle, než začne projekce letního kina, Kafe Pragovka také.

 

Projekce probíhají tradičně ve druhém zálivu Pragovky, v případě nepříznivého počasí se promítá uvnitř budov.

 

Předfilm: Portrét pozemšťana (My Street Films CZ).