Daniel Vlček je vizuální umělec a hudební tvůrce. Jeho site-specific projekt pro nový výstavní program Living Room Art Space přirozeně přibližuje kresbu zvukovému projevu díky práci s prostorovými vlastnostmi. Během vernisáže proběhne v divadelním sále prezentace projektu virtuální reality Galerie Na shledanou za doprovodu elektroakustického dua ba:zel. Virtuálním prostorem galerie provede diváky taneční performance Terezy Silon.

Tvůrci:
Daniel Vlček, Ewelina Chiu – členové hudebního dua ba:zel
Tereza Silon – taneční performance

Virtuální realita Galerie Na shledanou:
Jan Freiberg – režie a scénář VR Galerie Na shledanou
Vojtěch Rada – architekt, 3D grafika
ba:zel – hudba

Hřbitovní Galerie Na shledanou se transformuje do virtuální reality. Kromě minulých výstav prezentuje nový typ výstavního prostoru, do kterého zve umělce na "rezidenční pobyty". Ve virtuální realitě vznikají autorská díla Daniela Vlčka a Josefa Bolfa. Zatímco Vlček rozhýbává virtuální prostor jako psychedelickou smyčku, u Bolfa se můžete nechat na hrozivě růžovém sídlišti přejet hořícím autobusem.

Living Room Art Space: Nový výstavní program Studia ALTA

V prostředí žánrově rozdělených uměleckých kruhů dochází jen málokdy k možnosti propojení disciplín, které mají k sobě velice blízko, mohou vzájemně čerpat ze svých výstupů a obohacovat se. Začleněním výstavního plánu do programu a koncepce Obýváku přináší Studio ALTA výzvu k tomuto propojení.

„Living Room Art Space“ – výstavní program Studia ALTA – se inspiruje experimentálním a mezioborovým charakterem holešovického kulturního centra. První ročník výstav se zaměřuje na prezentaci umělců, kteří se pohybují v rovinách několika (nejen) uměleckých disciplín. Propojují vizuální tvorbu s hudbou, poezií, pohybem, vědou a dalšími odvětvími. V lehce chaotickém, negalerijním prostoru Obýváku zkoumají výstavy možnosti vizuální prezentace, mezioborové a společenské komunikace.

Kurátorka projektu: Eva Riebová