Kurátor: Pavel Vančát

“Během studia fotografie se moje zaujetí postupně přesunulo od “umělecké” fotografie k fotografiím, které dělá každý – k fotografiím kamarádů, rodiny, dovolené, či skupinovým fotografiím. Takové fotografie mají nesmírnou hodnotu pro ty, kteří jsou nějakým způsobem spojení s osobami či místem na fotografii. Jak je možné, že obyčejné fotky můžou být tak vzácné? Proč je fotografie tak fascinující médium?

Výstava je věnovaná specifikám fotografického média, fotografickému světu a tomu, jak se změnilo myšlení a přístup lidí od té doby, kdy byla objevená fotografie. Zahrnuje témata jako je cestování v čase prostřednictvím fotografie, proč mají lidé při fotografování trému, jak se současnost stává jevištěm pro budoucnost, nebo jak ztrácíme možnost získání autentického zážitku díky pokusu o jeho zachování. Úvahy jsou prezentované pomocí kreseb, diagramů, koláží, textu a několika fotografií.”
Magda Stanová

Během výstavy proběhnou dvě přednášková představení:

Magda Stanová
Dáma se dvěma hlavami

21. 10. 2013 19:00
30. 10. 2013 19:00

Dobrý pocit z vyřešení problému, který ješte ráno neexistoval. Obrázky, které by nemohly jít do veděckých učebnic jako ilustrace. Když ani divák ani umělec neví, proč práce funguje. Vzít někoho na výlet, aniž by věděl, že byl vzatý.

Přednáškové představení Dáma se dvěma hlavami navazuje na sérii akcí S Vědci o umění, které proběhly v květnu v galerii etc., a bylo připravené v rámci projektu Algoritmy v umění s podporou Studentské grantové soutěže Akademie výtvarných umění v Praze.