Maix Mayer: Barosphere 2 (poznámky o městě, dělníkovi a dítěti)

Ve středu 19. října v 18 hodin zahájí PLATO výstavu Barosphere 2: poznámky o městě, dělníkovi a dítěti. Fantaskní multi-projekci Maixe Mayera představíme ve dvoraně Multifunkční auly Gong za účasti umělce a kurátora Pavla Vančáta. Výstava potrvá do 24. prosince 2016 a bude volně přístupná.

Maix Mayer (*1960) dlouhodobě zkoumá aspekty německé i celoevropské modernity z perspektivy utopie a dystopie. Ostravská výstava tohoto významného německého umělce byla připravena exkluzivně pro PLATO a zabývá se historií i současností ostravského regionu, který se na nestabilním průsečíku etnik a ideologií přetavil během moderní doby v neopakovatelný amalgám budící údiv i nostalgii zároveň.

Několik intenzivních pobytů, které během posledního roku strávil pátráním a natáčením na Ostravsku, transformuje Maix Mayer do subjektivně fantaskní multi-projekce kombinující prvky industriální archeologie, dokumentárního filmu a divadla. Mayer se pouští do průzkumu a dokumentace ostravských dominant i legend. Výsledkem je rozsáhlá obrazová báseň o ostravské aglomeraci – abstraktně formulovaný příběh tří protagonistů, kteří procházejí běžná, bizarní i exotická prostředí jako apoštolové industriální utopie a jejího současného vyústění.

Více informací naleznete na webu PLATO a na Facebooku.

Maix Mayer: Barosphere 2 (poznámky o městě, dělníkovi a dítěti)
dvorana Multifunkční auly Gong
vernisáž ve středu 19. října od 18 hodin
přístupné po celý týden (10–18 h)

vstup volný

———————————————————

Výstava se koná s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti.