CIANT | Mezinárodní centrum pro umění a nové technologie se dlouhodobě věnuje produkci a propagaci mediálního umění a kultury na mezinárodní úrovni. V rámci našeho cyklu pořadů pro veřejnost si vás dovolujeme pozvat na další večer projektu Platforma RESET, během něhož se setkáte se zajímavými osobnostmi, kteří se dlouhodobě věnují mediálnímu umění v Evropě. Tentokrát se vám během večera představí dvě organizace:

WRO Art Center z polské Wroclawi a slovinská MoTA (Museum of Transitory Art) z Ljubljany.

Přednášející:
Agnieszka Kubicka-Dzieduszycka (WRO Art Center)
Dominika Kluszczyk (WRO Art Center)
Martin Bricelj Baraga (MoTA)

Wro Art Center představí video prezentaci o svých různorodých pořadech a akcích a jejich historickém pozadí i současné kuratoriální praxi této první polské instituce zaměřené na novomediální umění.

MoTA uvede ve své prezentaci současné projekty a výzkumné záměry rozvíjející původní koncept hraničního umění založeného na propojování současných výtvarných umění a nových médií.

Organizováno CIANT | Mezinárodním centrem pro umění a nové technologie (www.ciant.cz) v rámci platformy RESET (www.platforma-reset.cz) jako součást projektu Artist Talk, který byl finančně podpořen z evropského fondu Culture 2007, Magistrátem hlavního města Prahy a Ministerstvem kultury České republiky.

Vstup volný. Prezentace a následná diskuze budou vedeny v anglickém jazyce