M_Janicek_ilustracni_foto_zdroj_web

Konstelace je soubor prvků s vlastním osudem, programem, pohybem, který funguje v rámci nějakého systému, některý vybočuje a nesdílí stejné parametry.

  

Martin Janíček absolvoval AVU r 1997 u prof. M.Šejna, kde do r . 2002 pracoval jako asistent. Věnuje se zvukové tvorbě: od tvorby vlastních hudebních nástrojů, přes rozměrné zvukové objekty, zvukové instalace, vizualní partitury a jejich interpretaci, hudbu k filmům, používání výtvarných děl jiných umělců k hudební produkci, po hru na architekturu nebo její prvky, ale i ozvučování architektury.

  

V posledním půl roce se věnuje tvorbě vizuálních partitur – konkrétně s použitím pohlednic Jolany Havelkové a jejich interpretaci, kterou naposledy provedl s Markem Kimea Matvijou (japonská flétna šakuhači) a Annou Blum (zpěv).

V březnu 2019 instaloval zvukový objekt do expozice Stavy mysli v GASK. Nahrál hudbu k dokumentárnímu filmu o architektovi Petrovi Hájkovi – autoru budovy Dox+, vystavil zvukový objekt Cistrna na výstavě Mezistav v Holyni, byl pozván na festival Y2K International Live Looping a aktualně vystavuje v Galerii U kamenného zvonu.

  

Na setkání s Vámi se těší MgA. Martin Janíček a za Spolek Planeta Chaos Veronika Šrek Bromová, předsedkyně spolku a kurátorka výstavního programu.