Martin Vongrej je autor žijící a působící v Bratislavě. Jeho tvorba spočívá ve vytváření instalací a situací, které citlivě reagují na výstavní prostor a jeho charakter. Používá široké spektrum médií jako je malba, kresba, fotografie, text či každodenní předměty, a rozehrává mezi nimi komplexní vztahy, které sledují metodický, ale zároveň intuitivní systém. Pracuje s repetitivností vzorů, perspektivou, opakujícími se motivy, které kolísají mezi viděným světem a divákovou představivostí. Vongrejova díla navazují a reagují na neoavantgardní a konceptuální umění.

 

Na výstavě Pomeranč v Galerii 35m2 představí Martin Vongrej instalaci, která je zdánlivě o pomeranči, ale ve skutečnosti má jiné záměry. Najdete v ní motivy, které se vynořují znovu a znovu a možná divákovi poskytnou klíč k tomu, jak přemýšlet o každodennosti a našich obvyklých myšlenkových pochodech novým, kritičtějším způsobem.

 

kurátorka: Viktória Beličáková

 

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci vás prosíme o dodržování hygienických opatření a to nošení roušky ve vnitřních prostorách galerie, dezinfekci rukou před vstupem a také prosíme aby v galerii bylo vždycky maximálně 10 návštěvníků.

 

Výstava je otevřena denně kromě neděle od 4. 12. 2020. do 16. 1. 2021

Výstava je podpořena z Fondu na podporu umenia.

Těšíme se na vás!