MAXIM, umělec původem z Prahy žijící v USA, kde se těší značnému renomé, vystaví svá velkoformátová expresivní plátna poprvé v Evropě!

40 obrazů zaplní celé 6. patro legendárního obchodního domu OD Kotva v samotném srdci historické Prahy.

Maxim výstavu pojmenoval „Alchymista“ s jasným odkazem na kultovní knihu Paula Coelha, jež se před dvaceti lety stala posledním impulzem k jeho rozhodnutí odejít objevovat svět a naplnit tak vlastní osud. Jak sám říká, tyto rozměrné texturované obrazy jsou symbolickou „knihou“ jeho zpovědí, odrážející poznání, že každý z nás je zodpovědný za svůj životní příběh.

Součástí netradičního večera bude i živý atmosférický DJ set jednoho z nejžádanějších skladatelů současnosti, Karla Havlíčka (MAXIMovo dvojče, www.karelhavlicek.com), a jeho posily z Los Angeles na bicí, Maurice Salmina.

MAXIM zde také představí limitovanou kolekci oblečení a bot z názvem „Of Mind & Heart“, kterou vytvořil ve spolupráci s Footshop (www.footshop.cz)

Výstava se posléze přesune do VNITROBLOCK – www.vnitroblock.cz (Tusarova 791/31, Praha 7) a Kavárny co hledá jméno – www.kavarnacohledajmeno.cz (Stroupežnického 493/10, Praha 5)., kde bude k vidění až do 18. 9.

Výstavu připravuje Dudes&Barbies Gallery.

Mediální partner:
2media.cz

Těšíme se na setkání na vernisáži!