MBPFW official side programme 
http://mbpfw.com/

vernisáž 20/03 2015
dernisáž 03/04 2015

Petra Gabaš patří mezi nejvýraznější talenty nadcházející generace módních tvůrců. Její práce je kladně přijímána na nejvyšší odborné kritické úrovni – byla vybrána jako jedna z Shooting Fashion Stars 2012, získala cenu Elle Talent Card a s ní příležitost autorské přehlídky na Designbloku 2013. Ta jí vynesla nominaci na Objev roku v rámci cen Czech Grand Design. Vystavovala v Moravské galerii v Brně a v pražském DOXu.

Petra opakovaně potvrzuje svou výjimečnou schopnost skloubit nesourodé prvky a reference do jednolitého a unikátního celku. Její nekompromisně experimentální povaha v kombinaci s řemeslnou zdatností má funkční výsledky s ryze inovativním charakterem. 

Nabourává módní konformitu, ovšem s hlubokým zájmem o fenomén vztahu člověk vs. oděv. Její práce je vždy naprosto současná, aniž by podléhala trendu.

Ve svém nejnovějším projektu se Petra zaměřila na dámskou obuv. Vyvinula sérii unikátních bot ve spolupráci s českou firmou Flexiko, v níž můžeme číst její jasně definovaný názor na věc. I se svým avantgardním charakterem naprosto splňují funkční požadavky vycházkové obuvi.

Petra je radikální. Jako nejlepší umění, dokáže v nás její práce vyvolávat silné emoce. Jde jí o napětí. Ráda zpochybňuje a zkouší naše vnímání. I když její styl může překvapit, zdá se, že vše je zároveň praktické a zvláštním způsobem vlastní – naprosto pozoruhodné dosažení rovnováhy.

Výstava „Club Selection“ představí výběr stěžejních projektů.

Petra's fav:
Color/Pantone: green
Material: anything exciting
Pattern: men’s blazer, coat
Fashion statement: “Fashion is about attitude, not hemlines.” – Helmut Lang
Accesory: shoes
Designer clothes/label: J.W. Anderson
Food and drink: porridge, dry martini or coke

Cut Club # :
Cut Club #1 w/ Esha "Dark Wood" (SK/CZ)
Cut Club #2 w/ HANA FRISONSOVA "Oddity" (CZ)
Cut Club #3 w/ Restructional Clothing "Ressurection" (SWE)
Cut Club #4 w/ Jakoby "Já ti řeknu co na tom je na tom totiž nic není" (CZ)
Cut Club #5 w/ Caned Icoda / 1-4-9 temporary store (IT)
Cut Club #6 w/ LVMM shoes (GER/IT)