Pragovka Gallery srdečně zve na komentovanou prohlídku výstavy Going Places v Pragovka Gallery Entry 9. 8. od 18:00. Budete mít možnost se setkat s umělkyněmi Petrou Hudcovou a Hindou Weiss a kurátorem Piotrem Sikorou. V 19:00 bude následovat performance Poliny Khatenko a Jana Krombholze.

Prohlídka je součástí čtvrtečních dýchánků na Pragovce nazvaných Dolce far niente, tedy sladké nicnedělání, jež v našem pojetí odpovídá představám o zahálce v pestrém kulturním prostředí. které hodláme v různých obměnách opakovat každý čtvrtek. Jádrem všech Dolce far niente jsou výstavy otevřené od 16:00 do pozdních hodin. Aktuálně: Petra Hudcová, Hinda Weiss: Going Places; Danica Pištěková: One size fits all a Kateřina Burgertová, Eliška Fialová, Petr Brožka: Jen způsob jak neříct, co doopravdy chci.

Více o programu najdete zde.

Petra Hudcová, Hinda Weiss: Going Places 
Pragovka Gallery Entry / 24. 7. – 17. 8. 2018

Pokud se jednou ocitnete v Tel-Avivu, můžete si být jisti, že se budete chtít vrátit.
Při návštěvě Prahy rovnou přemýšlíte o tom, jak ji navštívit znovu.
Going Places. Místa, na která byste chtěli jít.
Uchováváš obrazy v mysli a toužíš po nich ve svých myšlenkách.
Genius Loci tě stíhá a ty jen hledáš výmluvu, abys ho směl následovat.
Kurátor: Piotr Sikora

Audioperformance: Polina Khatenko a Jan Krombholz

Základním prvkem čtyřkanálové audioperformance je interakce mezi tvůrčími přístupy umělců – zvukové plochy Poliny Khatsenka tvořené z nahrávek autorčiny hry na cimbál v konfrontaci s rytmickým přístupem k prostorovému zvuku Jana Krombholze. Improvizací a vzájemnými reakcemi vzniká zvukový tok pohybující se časoprostorem, kde se smývají hranice individuálního autorství.