Čestného hosta letošního největšího středoevropského literárního festivalu – Rumunsko – přiblíží i kniha polské reportérky Margo Rejmer Bukurešť. Prach a krev (2015). Do češtiny ji přeložila Jarmila Horáková, jedna z kurátorek rumunské programové linie. Rejmer se zúčastní také debaty na pražské lodi (A)void “Rejmer a Šindelka: Narozeni v osmdesátkách”. Polští autoři se na Měsíci autorského čtení představí v domácí řadě a spolu s českými, slovenskými a ukrajinskými spisovateli se vydají na literární tour přes Brno, Wrocław, Ostravu a Košice až do Lvova.

  

Program polských čtení v Česku:

7. 7. Brno

Weronika Murek

Prozaický i dramatický debut mladé autorky ocenili kritici mj. cenou Witolda Gombrowicze.

  

11. 7. Brno

Margo Rejmer

Reportérka a spisovatelka, která za poslední knihu o komunistické Albánii (Błoto słodsze niż miód, 2018) získala prestižní Paszport Polityki.

  

21. 7. Brno

Hubert Klimko-Dobrzaniecki

Autor představí nový český překlad sbírky povídek Blázen. Prózy se odehrávají na česko-polské hranici, v místech, kde si velké dějiny dělaly z místních blázny.

  

25. 7. Brno

Kamil Bałuk

Kdo najde Všechny Louisovy děti? Reportážní debut polského novináře o rodinných vazbách a touze měnit svět na případu holandské reprodukční kliniky.

  

29. 7. Brno

Waldemar Bawołek

Jeden z objevů polské literární scény, ačkoli rozhodně nepatří mezi začínající autory. Číst Bawołka patří k dobrému tónu!

  

www.autorskecteni.cz