Michaela Munzarová a Marcel Rozhoň

„Z vesmíru je naše planeta modrá, také z ptačí perspektivy se naše dvorky a zahrádky modrají. Jsme bazénovou velmocí, přestože v kdysi divokých říčkách nezbylo vody ani na smočení palce a řeky se daly překročit suchou nohou.“

(Filip Mucha, Samá voda)

 

Společná výstava Michaely Munzarové a Marcela Rozhoně s názvem PŮL/POOL vytvořená jako site-specific instalace určena přímo do prostoru současné The White Room.

 

První část výstavy proběhne formou virtuální hry v galerijním prostoru. Druhá část vznikne poté fyzicky a vznikne na míru specifického prostoru bývalé kuchyně, v níž nyní The White Room sídlí.

 

Michaela Munzarová vystudovala obor Nová média na plzeňské Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara, prošla ateliéry Adély Matasové a Vladimíra Merty a následně absolvovala v roce 2017 ateliér Supermédia u Davida Kořínka. Těžiště její práce spočívá v instalacích, pracujících s tématem zrcadlení, nemožnosti zahlédnout sám sebe a optickými klamy. Aktuálně pracuje s pojetím svých instalací ve virtuálním prostředí a s augmentovanou realitou.

 

Fotograf Marcel Rozhoň, dlouholetý rezident Pragovky, se poslední roky své profesní kariéry věnuje uměleckému ztvárnění a věrnému zachycení vycházkové a volnočasové obuvi.

 

Na základě vládních nařízení bude galerie přístupná pouze zvenčí a online.

3D virtuální prohlídka. 

 

Projekt je finančně podporován Ministerstvem kultury ČR, Hlavním městem Praha, Státním fondem kultury a Městskou částí Praha 9.