Popsat Pustějovského tvorbu jako konceptuální je více méně zjednodušující. V Pustějovského pozornosti stojí zájem o odkrývání a znázorňování elementárních
stavebních prvků časoprostorového univerza, zájem o „spodní vrstvy“ založení fyzikálního světa. S odkazem na nejnovější výstupy kvantové teorie interpretuje Pustějovský virtuální svět pravděpodobností (popsatelný v digitálním kódu) skrze prostorové a analogově strukturované instalace a mechanismy s pomocí ryze minimalistického tvarosloví. Jeho práce – založené na open source technologiích a vlastnoručně vyráběných mechanismech, často hraničící s vývojovým designem – spočívají ve vytváření komplexních estetických situací, které svou povahou (opakování, cykličnost, redukce jevů) připomínají metodologii vědeckého experimentu.

V instalace s názvem Qubit, 2015 představí autor v prostoru podzemí Karlin Studios práci pracující s fragmenty vyprázdněného interiéru. Za pomocí vyrobených projekčních zařízeních mapuje prostor podzemí pomocí kresby na skleněnou desku která je projekční matricí. Kombinace klasického média kresby se sofistikovaným přístupem softwarového ovládání vytváří netradiční světelnou instalaci, která ilustruje neviděné zákonitosti mikrosvěta.

https://en.wikipedia.org/wiki/Qubit