V letošní druhé výstavě v nonstop galerii Mimochodem představujeme práci ilustrátorky Michaliny Mosurek, která žije a pracuje v Krakově. Pro prostor galerie připravila na míru rozměrnou ilustraci s polským názvem „Potyczka“, který ale nese stejný význam i v češtině. Instalace hravě
reaguje na specifický prostor galerie, který tvoří rozměrné, za sebou jdoucí plochy podchodu. Denně kolem nich prochází denně stovky lidí na cestě do metra či z něj a i příběh, který tu autorka vypráví je možné číst z obou stran. Dvě skupiny nepřátel se ocitly ve vzájemné potyčce, k jejímuž rozřešení dochází v prosklené vitríně uprostřed.

Michalina Mosurek (* 1994) studuje ilustraci a grafický design na Akademii výtvarných umění v Krakově. Českému publiku se poprvé představila v roce 2017 na festivalu Tabook v rámci výstavy ateliéru ilustrace Akademie výtvarných umění ve Varšavě, kde byla toho roku na stáži.
Vernisáž proběhne 19. 6. 2018 od 19.00 a její součástí bude koncert krakovské jazzové kapely Passion Duo. Výstava potrvá do konce srpna.