Fundació Mies van der Rohe Barcelona, Zlatý řez a Národní galerie v Praze vás srdečně zvou na vernisáž výstavy European Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award.

 

Evropská cena za současnou architekturu / Mies van der Rohe Award se uděluje každé dva roky a je určená nejlepší stavbě, kterou navrhli evropští architekti a byla postavená v jedné ze 38 evropských zemí. Cena byla poprvé udělena v roce 1988 a je považována za nejprestižnější ocenění pro evropského architekta současnosti. Výstava představuje v plánech, fotografiích, textech a videofilmech 40 finalistů a laureáta Ceny, Koncertní síň Harpa v Reykjavíku na Islandu. V letošním jubilejním roce, kdy Mies van der Rohe Award slaví 25 let své existence, je výstava finalistů posledního ročníku doplněná o prezentaci laureátů všech předchozích ročníků Ceny.

 

Během konání výstavy jsou připraveny přednášky laureátů Ceny a nositelů Zvláštního uznání pro začínajícího architekta, komentované prohlídky a debaty o současné architektuře. Více na www.ngprague.cz