Milan Perič, z cyklu Poslední soud

Doc. Milan Perič ak.mal.  – pedagog  Akademie výtvarných umění v Praze se narodil 22.2.1957 v Praze.

V roce 1982 absolvoval VŠE v Praze. Pak pracoval v různých povoláních  jako uklízeč, domovník , kontrolor výtahů. V roce 1985 byl přijat na Akademii výtvarných umění v Praze , kterou absolvoval v roce 1993 v Intermediální škole prof. Milana Knížáka.  V této škole působí od roku 1995 jako odborný asistent, v roce 2012 zde habilitoval. Pravidelně vystavuje od roku 1986, patřil mezi organizátory svárovských Konfrontací.

Je zastoupen ve sbírkách NG  v Praze, GASK Kutná Hora, soukromých sbírkách v ČR,  v SRN,  ve Švýcarsku, v Kanadě,  v Nizozemí a ve Švédsku.

Výstava  „Luther´s Army“ představí  výběr z tvorby autora za zhruba  posledních deset let. Těžištěm  výstavy je několik obrazových cyklů . oscilujících mezi temnou groteskou  a  reflexí klasických témat.   Kromě obrazů budou prezentovány  kresby, grafiky , objekty a instalace.

Kurátoři výstavy: Helena Fenclová – manažerka výstav a sbírek GKK a Mgr. Petr Vaňous – pedagog  Akademie výtvarných umění v Praze.

Na programu vernisáže je  hudební performance  skupiny „Easy Tomb Rider music instrumental and voices Band“ a k výstavě promluví prof. Milan Knížák .