Výstava nového vizuálního stylu karlovarské Obchodní akademie je první vlaštovkou nového výstavního cyklu Mladé a nové. Cyklus návštěvníkům postupně představí mladé designéry – studenty a čerstvé absolventy, kterým se podařilo navázat úspěšnou spolupráci s institucemi a firmami. Díky jejich kreativitě a odhodlanosti a také díky důvěře a podpoře organizací tak mohly vzniknout zajímavé a neotřelé projekty a produkty.
Prvními vystavujícími jsou dvě mladé grafičky – studentky Fakulty umění a designu v Ústí nad Labem – Hana Šradějová a Anna Macková. Odvaha vedení karlovarské školy neobrátit se zakázkou na profesionála, ale využít studentské praxe, jim umožnila, aby přetavily své teoretické znalosti a daly jim reálné obrysy v podobě nového loga a vizuálního stylu školy. Jejich zásluhou dostala Obchodní akademie novou tvář, která je moderní, hravá, pestrá a jednoduše rozpoznatelná.
Výstava Mladé a nové je završením v únoru končícího projektu Life-netdesigning. Během tří let se podařilo v rámci tohoto projektu nabídnout třem stovkám vysokoškolských studentů designu vhled do praktického zákulisí jejich budoucího povolání. Při přednáškách, jejichž lektory byli odborníci z praxe, workshopech i samotných praxích získali studenti cenné zkušenosti i informace, které jistě zúročí v dalším profesním životě.
Projekt Life-netdesigning je neziskový a je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.
Anna Macková je mladá grafička a ilustrátorka z Dubí u Teplic. V současné době studuje čtvrtým rokem Grafický design v ateliéru M. Slejšky na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.
Hana Šradějová je grafička a ilustrátorka z Prahy. V Ústí nad Labem nyní studuje v prvním magisterském ročníku Grafický design v ateliéru M. Slejšky na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.