Vernisáž k výstavě se koná 1. června v galerii CZECHDESIGN.CZ od 18 hodin.

Výstava nejlepších prací 16. ročníku mezinárodní soutěže Mladý obal bude k vidění v galerii CZECHDESIGN.CZ ve Vojtěšské ulici.

Mezinárodní soutěž Mladý obal je určena studentům a mladým tvůrcům do 30 let z celého světa. Do soutěže jsou přijímány návrhy především z vlnité a hladké lepenky, která nachází široké uplatnění v obalovém designu. Soutěž Mladý obal je vyhlašována každoročně od roku 1996; vznikla a nadále funguje díky iniciativě společnosti Model Obaly, předního výrobce obalů, pro kterého je podpora mladých talentů v tomto oboru zásadní. Organizátorem soutěže je od roku 2009 CZECHDESIGN.CZ.

Pro letošní ročník byla vyhlášena dvě témata:

Obal na národní produkt – Zabal svůj národní produkt! Každá země má své typické výrobky a jejich obal není jen klíčem ke komerčnímu úspěchu, designér více než kdy jindy reprezentuje kromě sebe samého i svůj národ. Kanaďan nemusel nutně balit javorový sirup a Ital špagety, každý mohl sám svobodně rozhodnout o tom, jaký produkt považuje za národní a jaký by měl reprezentovat jeho zemi.

Kniha jako obal na slova – I informace mohou mít svůj obal! Myšlenky balíme do slov, slova do vět a věty do souvislých textů, které publikujeme v podobě knih. Úkolem soutěžících bylo vytvořit obálku knihy.

Autory výstavní instalace jsou studenti architektury na VŠUP v Praze Zuzana Hejtmánková, Anežka Krejčí, Iva Potůčková a Marek Kundrata. Katalog 16. ročníku Mladého obalu graficky ztvárnila studentka grafického designu na VŠUP Radka Pitrmucová. Katalog je k dispozici v galerii CZECHDESIGN.CZ.

http://www.czechdesign.cz/index.php?status=c&clanek=2334&lang=1