Nejnovější produkce světoznámého divadelního tvůrce. Paralelní konfrontace tance a filmu. Legendární vlámský taneční soubor Ultima Vez představí na počátku prosince v Divadle Archa svůj nejnovější projekt Monkey Sandwich, ve kterém se umělecký vedoucí Wim Vandekeybus vrací k multimediální tvorbě. Představení je založeno na konfrontaci dvou paralelních dějů: filmové projekce na plátně a živého děje na scéně v podání performera Damiena Chapelle. Inscenace Monkey Sandwich měla světovou premiéru 10. září na scéně Královského vlámského divadla v Bruselu a v pražské Arše bude uvedena necelé tři měsíce poté od 3. do 5. prosince. Představení jsou součástí přehlídky Vlámské umění v Praze 2010.

Vstupenky:
450 KČ / limitovaný počet zvýhodněných vstupenek pro studenty a seniory 250 KČ
Délka představení: 1 hod. 40 min. (bez přestávky)
Předprodej vstupenek v pokladně Divadla Archa a v síti Ticketpro (navýšeno o poplatky sítí)

Po své loňské choreografii nieuwZwart se Vandekeybus opět vydává novým směrem, zároveň se vrací ke svým tvůrčím počátkům a fotografické tvorbě. Monkey Sandwich propojuje hudbu, tanec, divadlo a zejména film. Na scéně se objeví jediný performer, jakýsi druh poradce pro život, který reaguje v interakci s fiktivními postavami na filmovém plátně. Vývoj Vandekeybusovy tvorby kopíruje jeho výzkum nových možností lidského těla. Jak se lidské tělo mění ve specifickém kontextu a reaguje na dění iluzorním světě filmu?

Ultima Vez se českým divákům představila poprvé v Divadle Archa v roce 1995 s projektem Mountains Made of Barking. What the Body Does Not Remember (1997), In Spite of Wishing and Wanting (2000), Scratching the Inner Fields (2002), Blush (2003), Spiegel (2006) a v loňském roce s představením nieuwZwart.

Wim Vandekeybus belgický choreograf a tanečník založil soubor Ultima Vez v roce 1986 během pobytu ve Španělsku. Na mezinárodní scénu vstoupil s představením What the Body Does Not Remember. Vandekeybusova tvorba je charakteristická radikálním pohybovým divadlem, jehož hnacím motorem je konflikt, síla, instinkt, “imaginární katastrofa” a bipolarita přitažlivosti a odtažitosti. Vandekeybus mistrovsky používá text i autorskou hudbu. Pro Ultimu skládali například David Byrne, Marc Ribot, Charo Calvo, Eavesdropper nebo David Eugene Edwards ze 16 Horse Power a Woven Hand.

Scénář a režie: Wim Vandekeybus
Kamera: Patrick Otten
Střih: Dieter Diependaele, Octavio Iturbe
Hraje: Damien Chapelle
Ve filmu účinkují: Jerry Killick, Carly Wijs, Davis Freeman, Guy Dermul, Mauro Pawlowski, Bruce Geduldig, Wim Vandekeybus, Janie Gibson, Judith Williquet, Melkorka Sigridur Magnusdottir, Gina Mercelis
Ilknur Bahadir, Simon Eckert, Andreas Grötzinger, Ralf Harster, Anja Herden, Sebastian Kreyer, Anja Laïs, Torsten Peter Schnick, Maik Solbach, Laura Sundermann, Birgit Walter, Niklas Ek

Ukázky z filmu:

http://www.youtube.com/user/OfficialUltimaVez#p/u/0/BoOYtf3UDE8

http://ultimavez.com/